Új demonstrációs eszközök

Az egészségügyi tantárgyak magas szintű és gyakorlatorientált oktatása megköveteli korszerű demonstrációs eszközök használatát is.
Ezen a téren iskolánk eddig is igen jó eszközparkkal rendelkezett, amelyet most tovább bővíthettünk:

• AmbuMan Airway Wireless (A284 427 000)

Légútmenedzsment gyakorlására is alkalmas modell.
Endotracheális tubussal, laryngeális maszkkal és kombitubussal, laringeális és trachea tubussal intubálható.
A mellkaskeménység állítható.
Az Ambu Man Airway Wireless modell mechanikus kijelzője visszajelzést ad a befúvott levegő térfogatáról, a mellkas kompresszió mélységéről és jelzi a gyomorba fúvást és a nem megfelelő kéztartást is.
Az Ambu új generációs modellje az eddigi telepítést igénylő szoftver helyett márböngésző használatán alapuló Manikin Management Module szoftvert használja
(a tanár az okostelefonján azonnal látja a beavatkozás paramétereit;
pl. kompressziós mélység, helyes kézpozíció, ventillációs volumen, gyomorfelfújódás)

• AirSim Intubációs tréner (AA91100X)

Az Ambu Intubációs tréner az intubációs technikák elsajátításához kifejlesztett modell.
Gyakorolható a szabad légút biztosítás, laryngoszkóp használata, endotracheális tubus levezetése,
Pontos anatómiai felépítésű száj, orrcimpa, fogak, nyelv, garat, gége, epiglottisz, hangszalagok, légcső, nyelőcső és tüdők teszik élethűvé.

Gyakorolható technikák: ballonos és maszkos lélegeztetés; laryngeális maszk bevezetés; klasszikus intubáció; proszeális bevezetés; laryngeális tubus bevezetés
oro-tracheális intubáció; dupla lumenű tubus bevezetés; fiberoptikás intubáció endoszkóppal; fiberoptikás intubáció trachea tubussal;
fiberoszkópos vizsgálat; cricothyrotómia; naso-tracheális intubáció

• Vénapunkciós és injekciós kar L&T haladó (70300)

Teljesen új modell számos véna hozzáféréssel (intravénás kezelés, vénametszés) az izomba és bőrbe adható injekciók gyakorlását is lehetővé teszi.
A nagykiterjedésű nyolcszoros elágazású érhálózat lehetővé teszi a tanuló számára, hogy a vénapunkciót mindegyik első- és másodrangú helyen gyakorolja (infúzió csatlakoztatása, perifériás állandó katéter)
A teljes vénarendszer használható. Iinjekciózható kézhát. Intramuszkuláris injekciók a deltaizomba adhatók.
A lágy, természethű bőr és csontos tájékozódási pontok. A felkaron preparált helyek találhatók intrakután injekciók számára.
Desztillált vizes injekció a felkar kijelölt részein jellegzetes hólyagokat alakít ki.
A puha, mozgatható ujjak nagy részlethűséggel (ujjlenyomatot is beleértve) A csukló hajlítható. A cserélhető bőr alatt görögnek a vénák, és a beszúrásnál enyhe ellenállás érzékelhető.
A művénák és bőr teljes mértékben cserélhető, így a gyakorlókar mindig újnak néz ki, és úgy is működik.

• CMS 8000 betegellenőrző monitor

Betegellenőrző monitor nagy felbontású 12.1"-es színes TFT képernyővel.
Könnyű, kompakt, hordozható készülék.
NIBP módszer oszcillometriás, módok: manuális, auto, folyamatos.

Mért paraméterek:
EKG:Szívritmus (aritmia és ST szegmens analízis), SpO2: Oxigén telítettség; SpO2 Pletismo gram.
TEMP: Csatorna-1 Hőmérséklet (T1), Csatorna-2 Hőmérséklet (T2), Hőmérséklet különbség a két csatorna között
RESP: Légzés Ráta (RR); Légzés Hullámforma.
NIBP: Szisztolés (NS), Diasztolés nyomás (ND), átlag nyomás (NM )

2023.11.22. 14:00 · barpeter