Milano 2023 Erasmus+

Február 12. és március 5. között iskolánk húsz, technikumi tanulmányait végző diákja kapott lehetőséget, hogy - Erasmus+ program keretében - Milánóban tölthessen három hetet.
Kinn tartózkodásuk elsődleges célja a külfoldi szakmai gyakorlatszerzés, a nyelvtanulás és az helyi kultúra megismerése volt. Ennek a három hétnek hétköznapjain dolgozni jártak az előre kijelölt intézménybe (ki idősek otthonába, ki óvodába)

Sok és néha igen feszes elvárásnak kellett megfelelniük az ottlétük alatt. Többek között meg kellett tapasztalniuk - és gyakorolniuk! - a közös élet örömei mellett annak nehézségeit is; a munka melletti szabadidő okos beosztását, eltöltését; a tájékozódást egy idegen országban, eligazodást.
Számos izgalom, örömteli esemény is várta kinn őket. Ottlétük alatt tombolt pl.a híres milánói "fashion week", melynek keretében összefuthattak sztárokkal az utcán, betekintést nyerhettek a 2023-as divat világába, abba, hogyan kell "megfelelően" viselni a néha igen fura kinézetű ruhadarabokat. :-)

És persze tele ehették magukat pizzával, az olaszok által szeretett tésztaféleségekkel, részük lehetett abban, hogy magukkal ragadja őket az olaszok vaehemenciája, habitusa, stílusa, kultúrája.
Több hetet távol tölteni a megszokott életünktől, az otthonunktól és családjuktól, nem is olyan egyszerű. De sok-sok tapasztalatot, élményt nyerhet az, aki mégis vállalkozik egy ilyen utazásra.

Világot látni pedig önmagában is kaland! Az út költségeit (az utazást, szállást, teljes ellátást, kinti programokat) a program keretében a Tempus Alapítvány finanszírozta.

Bízunk benne, hogy a mi diákjaink is jó szívvel fognak visszaemlékezni a milánói élményeikre, az ott szerzett megtapasztalásaikra, mind közösségi, mind szakmai szinten!

2023.03.06. · barpeter