Igazgatói köszöntő

„s kezdődhet az átváltozás, amit még nem hiszünk, hogy majd felnőttek leszünk.” - Sz. D.

Kedves Látogató!

Iskolánk 2019-ben ünnepelte alapításának 100. évfordulóját, s egy évszázad már történelmi távlat, kiváltképp egy kisebb közösségre vonatkoztatva.

A „Kanizsay” az elmúlt évtizedekben a magyarországi egészségügyi szakképzés egyik patinás intézménye volt, s reményeink szerint az mind a mai napig is.

Fenntartónk az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye. Katolikus intézmény lévén szeretnénk, ha diákjaink a színvonalas oktatás, a szakma és az érettségi bizonyítvány mellé, szellemi és lelki segítséget kapnának abban a gyorsan változó és sokszor kesze-kusza világban, amelyben élünk. Nézetünk szerint a diák és tanár nem két ellentétes pólusa az iskolai életnek, hanem egyazon cél érdekében közös tevékenységet folytatnak. Ez a cél pedig nem más, mint hogy az idejáró tanulók minden tekintetben és minél jobban felkészüljenek a nagybetűs Életre.

A tanuláshoz számos képzési fajtát kínálunk: a hagyományos egészségügyi szakközépiskolai – amit később szakgimnáziumnak, majd 2020-tól technikumnak nevezett – osztályok mellett, indulnak pedagógiai és szociális szakirányú osztályaink is és néhány éve visszakerült a kínálatba a gimnáziumi oktatás is. Az egészségügyis és gimnáziumi képzés nyelvi előkészítő évfolyammal (NyEK) kiegészítve is választható. Megfelelő számú jelentkező esetén (érettségit nem adó) szakképző osztályt is indítunk.

A középiskola befejeztével – az érettségi megszerzése után – OKJ-s (2020-tól: SzJ-s) képzésekre fogadjuk az érdeklődőket, többféle szakmára képezve.

A fentieken túl egészségügyi felnőttoktatással és felnőttképzéssel is foglalkozunk.

Iskolánk jól felszerelt, kulturált környezetet biztosít a magas színvonalú szakmai munkához; mindemellett jól megközelíthető.

A tantestületre nem jellemző a fluktuáció, s ez nagyban segíti a barátságos, családias légkör kialakulását és fennmaradását.

Ha további kérdése van, bátran keressen meg bennünket közvetlenül.

Az érdeklődő és tanulni vágyó tanulók jelentkezését pedig örömmel fogadjuk!

Bärnkopf Péter